<

ATW.NL NAVIGATION:

INLOGGEN

ADVERTENTIE PLAATSEN?

UW VOERTUIGEN

CONTACT

 

 

gebruikersnaam

wachtwoord

 

home

verkoopsuccessen

used trucks

test archief

bouwmachines

specials

shop

verkeer

Van Vliet Trucks Holland B.V. biedt te koop aan: Mooie MAN TGM 18.240 uit 0, Meer informatie...

Cadeaubonnen
Breed Assortiment
Relatiegeschenken

Mercedes-Benz Trucks

 

 

Geplaatst op 10 Juni 2008, 09.00 uur


EVO en TLN dringen aan op beeindiging blokkade spaanse grens

EVO en TLN dringen aan op een snelle beëindiging van de blokkades bij de belangrijkste Spaanse grensovergangen. Spaanse vrachtautochauffeurs blokkeren sinds zondagavond in beide richtingen de Spaans/Franse grensovergangen voor vrachtverkeer. EVO en TLN hebben begrip voor acties tegen hoge brandstofprijzen, maar vinden blokkades een te drastische actievorm. De totale schade voor het wegvervoer als gevolg van blokkades kan namelijk al snel oplopen tot vele honderdduizenden euro’s per week voor alleen al het Nederlandse bedrijfsleven. De organisaties hebben er bij de Europese Commissie op aangedrongen gebruik te maken van een resolutie die Brussel in staat stelt stappen te ondernemen tegen wegblokkades.

Deze drastische actievorm dupeert veel partijen, vooral het bedrijfsleven, en druist bovendien regelrecht in tegen het beginsel van vrij verkeer van goederen en personen binnen de Europese Unie. In de Interne Markt Raad van 18 mei 1998 is een resolutie aangenomen die voorziet in een interventiemechanisme zodra het vrij verkeer van goederen in het geding komt. De Europese Commissie kan in dit geval aan Spanje vragen welke maatregelen het neemt om de blokkades op te heffen.

Begin dit jaar waren Poolse stakingen verantwoordelijk voor maar liefst 13 miljoen euro schade en eind 2007 zorgden wegblokkades in Italië voor zelfs een miljardenschade. Volgens EVO en TLN wordt vooral in de zuidelijke lidstaten te gemakkelijk naar het middel van de wegblokkade gegrepen en is het hard nodig dat de Europese Commissie optreedt om herhaling te voorkomen.

Atw.nl Headlines
Atw.nl Headlines

Nieuwe 7G-TRONIC automaat op Sprinter

Truckverkoop 2011 ruim 30 procent in d...

Officiele ingebruikstelling 100% bioga...

Roordink krijgt erkenning voor duurzaa...

Voorzichtig herstel trailermarkt in 2011

20 jaar Renault Magnum, de legende duu...

De Rooy wint DAKAR 2012 met IVECO Strator

Van Vliet Trucks doneert aan Bart de ...

Wezenberg als eerste de weg op met Sc...

Olaf de Bruijn directeur RAI Vereniging


Nieuwe 7G-TRONIC automaat op Sprinter
Mercedes-Benz levert een compleet nieuwe automatische versnellingsbak op alle Sprinter Combi’s, Sprinter gesloten bestelwagens en chassis cabines met V6 motor. De nieuwe 7G-TRONIC automaat brengt naast een soepeler schakelgedrag ook een lager brandstofverbruik en lagere CO2-uitstoot met zich mee.

© Atw.nl - Copyright 2006-2012, All right reserved. Peters Uitgevers Mij. B.V.