Volvo/ Terberg hydraulische aandrijving
Voor voertuigen die onder moeilijke omstandigheden werken, levert Terberg Techniek in samenwerking met Volvo Truck Nederland nu hydraulische wielaandrijving. Trucks met een laag eigen gewicht en een bescheiden chassishoogte kunnen hierdoor de eigenschappen van speciale terreinvoertuigen benaderen en eenvoudiger wegrijden in zwaar terrein.
De hydraulische wielaandrijving is beschikbaar voor montage op alle standaard niet aangedreven stuurassen, zowel voor nieuwe als bestaande voertuigen. Het originele remsysteem van het voertuig blijft hierbij volledig in takt. Moeilijke bedrijfsomstandigheden De aandrijving is geschikt als wegrijdhulp voor voertuigen die incidenteel onder moeilijke omstandigheden werken. Groot voordeel van de hydraulische wielaandrijving is meer grip op de weg. Moeilijke bedrijfsomstandigheden treden bijvoorbeeld op in de bosbouw, op onverhard terrein, bij modderige laad- en losplaatsen en in de winterperiode bij gladheidbestrijding.
WerkingHet systeem is met een druk op de knop in te schakelen en werkt tot een maximum voertuigsnelheid van 20 km/u. Daarboven schakelt de hydraulische wielaandrijving automatisch uit en houdt daarmee het brandstofverbruik in toom. Voor de aandrijving neemt de installatie vermogen af van de distributie PTO op de motor. Op die manier is de trekkracht beschikbaar voordat het voertuig gaat rollen. De hydraulische wielaandrijving is uitermate geschikt voor de asconfiguraties: 4x2, 6x2, 6x4, 8x2 of 8x4 en is op één of meerdere assen te monteren. De hydraulische wielaandrijving kan in combinatie met Volvo I-Shift en een handgeschakelde versnellingbak geleverd worden. Bovendien is het mogelijk de hydraulische wielaandrijving op een luchtgeveerde vooras te monteren.
Technische gegevens:• Beschikbaar voor 4x2, 6x2, 6x4, 8x2 en 8x4 • Vanaf stilstand aandrijving door distributie PTO • Werking tot 20km/u, daarboven automatisch uitschakelend • Te combineren met Volvo I-Shift versnellingsbak • Ook voor lagere chassishoogtes
|