<

ATW.NL NAVIGATION:

INLOGGEN

ADVERTENTIE PLAATSEN?

UW VOERTUIGEN

CONTACT

 

 

gebruikersnaam

wachtwoord

 

home

verkoopsuccessen

used trucks

test archief

bouwmachines

specials

shop

verkeer

Van Vliet Trucks Holland B.V. biedt te koop aan: Mooie MAN TGM 18.240 uit 0, Meer informatie...

Cadeaubonnen
Breed Assortiment
Relatiegeschenken

Mercedes-Benz Trucks

 

 

Geplaatst op 05 Juli 2010, 15.49 uur


Megaorder voor Nooteboom TELE-PX Super Wing Carrier

Internationaal windmolen-transporteur Ter Linden Transport uit Doetinchem heeft enkele maanden geleden een megaorder geplaatst bij Nooteboom Trailers. Deze order omvatte (naast diverse diepladers en 7-assige semi-diepladers) meerdere TELE-PX Super Wing Carriers voor het vervoer van windmolenbladen met extreme afmetingen. Met de levering van de revolutionaire Super Wing Carriers in augustus van dit jaar heeft Nooteboom in recordtempo de gehele order uitgeleverd.

Nieuwe dimensie windmolenbladen

De ontwikkelingen binnen de windmolenbranche hebben ervoor gezorgd dat de lengtes van windmolenbladen gigantisch zijn toegenomen tot wel 60 meter. Zo sterk zelfs, dat de huidige opleggers met schamelbesturing die daar momenteel nog voor gebruikt worden, volgens Ter Linden niet meer aan de hedendaagse eisen voldoen. Zo is het bijna niet meer mogelijk om bladen langer dan 45 meter te vervoeren met opleggers die voorzien zijn van schamelbesturing. De manoeuvreerbaarheid op rotondes is bij deze besturing te beperkt en de hoogteslag van de vering biedt te weinig bodemvrijheid. Roland Ter Linden: “Wij hebben bij Nooteboom de vraag neergelegd om een oplegger te ontwikkelen die er voor zorgt dat het vervoer van rotorbladen met een lengte van ca. 60 meter alleen nog maar beperkt mag worden door de lengte van het blad zelf. Dus niet door een beperking van de oplegger. In deze opzet is Nooteboom met de Super Wing Carrier volledig geslaagd”.

Super Wing Carrier

Nooteboom heeft een speciale oplegger ontwikkeld, die onder de naam Super Wing Carrier op de markt wordt gebracht. Deze oplegger is voorzien van pendelassen en biedt de Super Wing Carrier een beduidend grotere stuuruitslag en aanmerkelijk meer hoogteslag voor extra bodemvrijheid. Tevens zorgen de pendelassen voor een zeer stabiel platform tijdens het maximaal sturen. Ook dit is een belangrijk pluspunt ten opzichte van schamelgestuurde opleggers.
Het revolutionaire van de Super Wing Carrier zit hem echter niet alleen in het gebruik van pendelassen, maar vooral in de mogelijkheid om het assenstel over een lengte van ruim 6 meter te verschuiven. Hierdoor is de wielbasis en daarmee de achteroversteek van het windmolenblad te variabel instelbaar, zonder dat de bevestiging hiervan aan de laadvloer losgekoppeld hoeft te worden. Het variëren van het assenstel kan tijdens het rijden op bijvoorbeeld een rotonde - al naargelang de verkeerssituatie - gedaan worden.
De Super Wing Carrier beschikt daarnaast over een speciale mechanische constructie in de zwanenhals waarmee de totale bodemvrijheid van de oplegger - in samenspel met de pendelassen - zo’n 70 cm vergroot wordt. Zelfs als de zwanenhals maximaal omhoog gebracht is blijft de koppelplaat volledig horizontaal, waardoor de trekker er optimaal onderdoor kan draaien. Ook dit draagt bij aan het vergemakkelijkt 'nemen' van rotondes en voorkomt onnodige slijtage aan de trekker.

VESTAS: “Best solution ever for transporting rotorblades”

De Super Wing Carrier is ontwikkeld in nauwe samenwerking met transporteurs en met Ter Linden Transport in het bijzonder. Roland Ter Linden: “Met de nieuwste Nooteboom Super Wing Carrier is het bij bladen met lengtes boven de 50 meter niet meer de vraag of deze met dit nieuwe concept sneller vervoerd kunnen worden doordat verkeerobstakels makkelijker genomen kunnen worden. Met de huidige schamelgestuurde opleggers is het bijna niet meer mogelijk om de zeer krappe windmolen sites te bereiken. De Super Wing Carrier is de beste oplossing hiervoor.”
Tijdens de ontwikkeling heeft Nooteboom ook zeer nauw contact onderhouden met windmolenproducent Vestas en Siemens. De reactie van Gunnar K. Storgaard Pedersen (transport specialist bij Vestas) op de Super Wing Carrier: "Now we are sure that we don't have to worry anymore about the transportation of the new 54,6 mtr blades of our new V112 turbine. This is the best solution so far!"
Ook Siemens is zeer verheugd over dit nieuwe Nooteboom concept en het feit dat er op transportgebied nog steeds ware revoluties plaatsvinden die nieuwe mogelijkheden bieden in de ontwikkeling van windmolens.

Revolutionaire transportoplossingen

Nooteboom richt zich al sinds 1997 op de windmolenindustrie met creatieve en innovatie transportoplossingen voor het vervoer van de diverse windmolendelen. Samen met windmolenproducent Vestas, maar ook met gespecialiseerde windmolentransporteurs zoals Ter Linden Transport, heeft Nooteboom als eerste constructeur meerdere revolutionaire transportoplossingen voor deze industrietak ontwikkeld. Oplossingen gericht om de logistieke kosten tot een minimum te beperken, zonder margeverlies voor de vervoerder en de windmolenproducent.
In 2003 was Ter Linden Transport een van de eerste transporteurs die investeerde in de revolutionaire Mega Windmill Transporter voor het transport van torendelen en de 3 MW nacelle. Dit jaar loopt het bedrijf weer voorop met zijn investeringen in de nieuwste Super Wing Carrier voor het vervoer van rotorbladen met extreme lengtes.
In de internationale wereld van het windmolenvervoer is er voor dit unieke Nooteboom concept veel belangstelling, die ook al is geconcretiseerd met diverse orders.
Atw.nl Headlines
Atw.nl Headlines

Nieuwe 7G-TRONIC automaat op Sprinter

Truckverkoop 2011 ruim 30 procent in d...

Officiele ingebruikstelling 100% bioga...

Roordink krijgt erkenning voor duurzaa...

Voorzichtig herstel trailermarkt in 2011

20 jaar Renault Magnum, de legende duu...

De Rooy wint DAKAR 2012 met IVECO Strator

Van Vliet Trucks doneert aan Bart de ...

Wezenberg als eerste de weg op met Sc...

Olaf de Bruijn directeur RAI Vereniging


Nieuwe 7G-TRONIC automaat op Sprinter
Mercedes-Benz levert een compleet nieuwe automatische versnellingsbak op alle Sprinter Combi’s, Sprinter gesloten bestelwagens en chassis cabines met V6 motor. De nieuwe 7G-TRONIC automaat brengt naast een soepeler schakelgedrag ook een lager brandstofverbruik en lagere CO2-uitstoot met zich mee.

© Atw.nl - Copyright 2006-2012, All right reserved. Peters Uitgevers Mij. B.V.