<

ATW.NL NAVIGATION:

INLOGGEN

ADVERTENTIE PLAATSEN?

UW VOERTUIGEN

CONTACT

 

 

gebruikersnaam

wachtwoord

 

home

verkoopsuccessen

used trucks

test archief

bouwmachines

specials

shop

verkeer

Van Vliet Trucks Holland B.V. biedt te koop aan: Mooie MAN TGM 18.240 uit 0, Meer informatie...

Cadeaubonnen
Breed Assortiment
Relatiegeschenken

Mercedes-Benz Trucks

 

 

Geplaatst op 30 September 2009, 14.36 uur


Nieuw ECOCOMBI LZV-concept

Al sinds 2001 heeft Ecocombi ervaring opgedaan in het LZV transport. De eerst in Scandinavië opgedane kennis werd later eveneens toegepast bij de Nederlandse klanten. In combinatie met Tracon Trailers wordt een brede range trailers geleverd waarbij maatwerk altijd mogelijk is. In het Servicecenter langs de A2 in Velddriel worden bovendien alle merken trailers en laadkleppen onderhouden en zonodig gerepareerd. Ook LZV-aanpassingen aan trailers en trucks zijn er mogelijk.

Veel transporteurs zijn momenteel op zoek naar een zo gunstig mogelijke LZV- variant, die het beste aansluit bij hun behoefte en het bestaande wagenpark. Vervoerders die met bakwagen/aanhangwagencombinaties rijden kiezen daarbij logischerwijs voor een dolly-oplegger combinatie, maar het merendeel van de Nederlandse transporteurs rijdt echter alleen met trekker/opleggercombinaties. Voor deze grote doelgroep ontwikkelde Ecocombi de COMBITRAIN. Inmiddels zijn enkele concepten op de markt verschenen waarbij twee City opleggers tot een LZV combinatie gevormd worden. Het gebruik van een standaard dolly is hierbij door de RDW niet toegestaan, omdat een LZV combinatie uit maximaal 3 voertuigen mag bestaan. De eerste varianten die momenteel op de markt komen maken daarom gebruik van een dolly die een onderdeel vormt van de oplegger ervoor. Ecocombi heeft gezocht naar een concept waarbij de extra handelingen en het tijdverlies door het gebruik van een losse dolly voorkomen kan worden.

Op verzoek van diverse klanten heeft Ecocombi daarom een nieuwe COMBITRAIN ontwikkeld, waarbij de voorste oplegger voorzien is van een uitschuifbaar asstel, zodat er gewoon aan een dok kan worden geladen en gelost. Afhankelijk van de lengte van de COMBITRAIN is deze uitgevoerd met een naloopgestuurde as of met hydraulische besturing. Ingeschoven wordt er één of worden twee assen gelift, waardoor er een volwaardige cityoplegger ontstaat , eventueel inclusief laadklep voor distributiewerk.
Uitgeschoven met neergelaten assen kan er een volgoplegger aangekoppeld worden. De achterste Cityoplegger kan een bestaande standaard City zijn.

Dit City2City-concept is ook internationaal bij wet toegestaan en is daarmee klaar voor eventueel toekomstig Europees gebruik. Voor het gebruikersgemak is het mogelijk het schuifbare assenstel te voorzien van een cilinder, zodat het in- en uitschuiven hydraulisch gebeurd. Juist met 13,60 meter opleggers interessant. Omdat niet iedereen met city’s rijdt is er ook een korte COMBITRAIN verkrijgbaar die gebruikt kan worden met een standaard 13,60 meter oplegger. De korte 3-assige COMBITRAIN wordt uitgevoerd met een naloopas en een liftas op de voorste as. Wanneer de volgoplegger wordt uitgerust met doorlaaddeuren aan de voorzijde ontstaan er enorme mogelijkheden voor kostenbesparing. Ecocombi verwacht veel interesse voor dit concept vanuit de Nederlandse en Scandinavische transportwereld. De COMBITRAIN is leverbaar als schuifzeil-, plywood-, container- en koeloplegger, in vele gewenste maten en uitvoeringen.

Atw.nl Headlines
Atw.nl Headlines

Nieuwe 7G-TRONIC automaat op Sprinter

Truckverkoop 2011 ruim 30 procent in d...

Officiele ingebruikstelling 100% bioga...

Roordink krijgt erkenning voor duurzaa...

Voorzichtig herstel trailermarkt in 2011

20 jaar Renault Magnum, de legende duu...

De Rooy wint DAKAR 2012 met IVECO Strator

Van Vliet Trucks doneert aan Bart de ...

Wezenberg als eerste de weg op met Sc...

Olaf de Bruijn directeur RAI Vereniging




alles weergeven


bijgesloten foto's bekijken
reactie op artikel geven
terug naar hoofdpagina

© Atw.nl - Copyright 2006-2012, All right reserved. Peters Uitgevers Mij. B.V.